Naujas mokyklos pastatas iš medinių C90 modulių

Naujas mokyklos pastatas iš medinių C90 modulių

Konfortiškas patalpų klimatas Riuselsheimo moksleiviams

Dėl didelės vietų paklausos Riuselsheimo Imanuelio Kanto mokykloje buvo nuspręsta išplėsti patalpas. Riuselsheimo miestas pasirinko C/S RaumCenter energiją taupančius  medinius C90 tipo modulius.

„Kaip mokytojas galiu puikiai įsivaizduoti pamokas šiose modulinėse patalpose, mokiniai taip pat jausis patogiai naujame mokyklos pastate“, – sakė IKS mokyklos vadovas per laikinosios mokyklos atidarymo renginį 2015 m. rugsėjį.

Nauji mediniai mokyklos moduliai ateinančius 5 metus bus naudojami kaip Imanuelio Kanto mokyklos priestatas, kuriame vyks pamokos. Per labai trumpą laiką iš medinių C90 modulių buvo įrengtos dvi šviesios po 70 m2 ploto klasės. Koridoriuje yra tualetai (taip pat pasirūpinta tualetais neįgaliesiems) ir pagalbinės patalpos.

Techniniuose moduliuose sumontuotos rekuperacinė vėdinimo sistema. Ventiliacijos sistemą sudaro energiją taupantys orapūtės varikliai, kurie ištraukia ir tolygiai paskirsto orą, bei efektyvūs oro filtrai. Šilumos regeneravimo procesui naudojami rotaciniai šilumokaičiai. Stacionarus oro kondicionavimas ir likutinės šilumos panaudojimas – visų medinių C90 modulių standartas.

Mediniai moduliai įrengti su trijų stiklų nuo saulės saugančiais langais – taip siekiama užtikrinti vienodą patalpų klimatą tiek vasarą, tiek žiemą. Tarketas buvo pasirinkta kaip natūrali mediniams moduliams tinkanti grindų danga. Fasadui naudotos cementinės apdailos plokštės. Tvarumas yra pagrindinė C90 modulių ypatybė. Apšvietimo sistemos modulinėse patalpose įrengiamos su judesio davikliais, kurie leidžia ženkliai sumažinti energijos suvartojimą.

Nuolatinė oro kaita ir panaudotos natūralios medžiagos užtikrina puikų patalpų klimatą, kuris neabejotinai teigiamai veikia mokytojų ir moksleivių savijautą.