Babytes seniūnijos ikimokyklinio ugdymo įstaiga, Latvija

Babytes seniūnijos ikimokyklinio ugdymo įstaiga, Latvija

2011 m. rudenį Babyteje, Priežu g. 1, duris atvėrė pirmoji modulinių patalpų tipo ikimokyklinio ugdymo įstaiga Latvijoje. Naujosiose patalpose vietos užteko visiems 2008-aisiai gimusiems vaikams iš daugiau nei 40 seniūnijos šeimų.

Bendras pastato patalpų plotas – 350 m2. Čia įrengtos patalpos 2 grupėms, 1 užsiėmimų salė, drabužinė, sanitariniai mazgai ir techninė patalpa.
2012 m. spalio 28 d. modulinių patalpų nuomos sutartis buvo pratęsta dar 2 metams.

Babytes seniūnijos savivaldybės tarybos pirmininkas Andrejs Ence: „Prieš metus, pradėjus veikti IUĮ (Ikimokyklinio ugdymo įstaigai), šiek tiek nuogąstavome, nes tai pirmas ir kol kas vienintelis tokio pobūdžio projektas Baltijos šalyse. Tačiau sėkmingai pergyvenę atšiaurią žiemą įsitikinome, kad seniūnijai šis sprendimas tinkamas ir modulinių patalpų pritaikymo ikimokyklinio ugdymo įstaigai veiklą tęsime. Atsižvelgiant į Babytes gimstamumo rodiklius, eilės, norinčiųjų užsirašyti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, linkusios mažėti, tad pagrįstai galime atsisakyti naujo pastato statybos ir ilgalaikių statybos darbų įgyvendinimo. Kartu su "Cramo Adapteo" įgyvendinama modulinių patalpų nuoma nustatytam laikotarpiui – tiek finansiškai, tiek racionaliai vertinant yra naudingiausias pasiūlymas, taip pat užtikrinantis operatyvų sparčiai augančių, tačiau nepastovių ir kintančių eilių į ikimokyklinio ugdymo įstaigas klausimo sprendimą."