Kekavos seniūnijos vidurinės mokyklos ir Pliavniekkalno pradinės mokyklos priestatai Latvijoje.

Kekavos seniūnijos vidurinės mokyklos ir Pliavniekkalno pradinės mokyklos priestatai Latvijoje.

Kekavos vidurinė mokykla ir Pliavniekkalno pradinė mokykla padidino savo patalpų skaičių ir 2010 m. rugsėjo 1-ąją savo seniūnijoje mokslo metai prasidėjo daugiau nei 100 vaikų. Iki šiol ne visi Kekavos vidurinės mokyklos mokiniai turėjo galimybę lankyti mokyklą savo seniūnijoje, nes buvusios patalpos buvo per mažos. Apie 130 mokinių buvo priversti mokytis kitoje seniūnijoje arba mieste, o tai lėmė nemažas išlaidas savivaldybei. Turint omenyje tai, kad pagal Latvijos švietimo sistemą lėšos „keliauja" paskui mokinį, kiekvienais metais savivaldybė iš biudžeto sumokėdavo apie 64 000 Eur.

Didžiausias modulinių patalpų pranašumas — galimybė didinti patalpas ten, kur reikia, o ne taikyti netinkamoje vietoje jau esančias. Kekavos mokyklų atveju iš modulinių patalpų, šalia jau esamos infrastruktūros, buvo suformuoti priestatai (kiekvienas po 189 m2), tad nereikėjo statytis naujos mokyklos. Be to, tai pavyko įgyvendinti tik per 14 dienų, įskaitant gabenimą, įrengimą ir vidaus apdailą.

Esant poreikiui mokykloje galima greitai padidinti modulinių patalpų skaičių. Tad didėjant krūviui 2011 m. Pliavniekkalno pradinės mokyklos pastatui buvo pristatytas dar vienas aukštas, patalpų plotas praplėstas iki 378 m2. Jei toks poreikis sumažėtų, nebenaudojamas patalpas galima būtų lengvai išmontuoti ir grąžinti nuomotojui, tokiu būdu optimizuojant savivaldybės eksploatacijos išlaidas.